BAK

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAKBAK DersleriBAK Platform ve Kolektif BAK bölümlerinden oluşan 18 aylık bir eğitim, üretim programı. Yaşadığımız coğrafyalara ve dünyayı ilgilendiren güncel meselelere fotoğraf ve videoyla yeni bir bakış olanağı sağlayan BAK, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gençlerin birlikte yeni hikâyeler keşfetmesini ve şehirlerinden hikâyeleri video ve fotoğraf projeleriyle aktarmalarını amaçlıyor.
Belgesel Sinema bölümünü Gülengül Altıntaş’la birlikte farklı şehirlerde sunduğumuz BAK projesinde programının eğitmenliğini sosyal bilimler alanında Seda Yüksel ve Bengi Akbulut, görsel hikâye anlatımı alanında Sevgi Ortaç, fotoğraf alanında Ali TaptıkMetehan Özcan ve Serkan Taycan, güncel sanat alanında Erden Kosova ve Ezgi Bakçay, medya ve yeni medya alanında ise Çiğdem Öztürk ve Altuğ Akın yaptı.
Gençlerle buluşmak ve tartışmak ve böyle kıymetli insanlarla çalışmak harikaydı. Anadolu Kültür’e, sevgili Övgü Gökçe’ye, Ezgi Arıduru’ya, Bengi Akbulut’a ve Latife Uluçınar’a çok teşekkürler.
Link: BAK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir